Blog > Komentarze do wpisu

Jaki stanik na mały biust?

Przede wszystkim - stanik o właściwie dobranym rozmiarze. Na początek mierzymy się , jeżeli nie jesteśmy czegoś pewne - możemy skonsultować się w Wątku Rozmiarowym na Lobby Małobiuściastych (przyszpilony na górze).

A potem większości z nas z powodu kiepskiej oferty rozmiarowej w stacjonarnych sklepach, pozostaje nam przeglądanie przecudnych modeli w ofertach sklepów internetowych. Jakie modele wybierać? Jak będą leżeć, wyglądać na małym biuście? Towar kupiony przez internet można w ciągu 10 dni zwrócić bez podania przyczyny i dostać zwrot pieniedzy, ale jednak lepiej byłoby od razu dobrze trafić.

Co zabawne, kobietki z małym biustem zaopatrują się w sklepach dla kobiet... z dużym biustem! Często dobre firmy produkujące biustonosze od miseczki D, produkują je również od bardzo małych obwodów - a miseczka biustonosza 60D jest tak naprawdę mniejsza niż 75A! (Tym, którym nie dotarły jeszcze do tego tematu, polecam tą notkę i obrazek).

Poniżej przedstawione obserwacje są moje własne, niekoniecznie obiektywne.

Mając mały biust najlepiej:

- unikać miseczek bezszwowych - spłaszczają.

- unikać jednobarwnych, jednolitych miseczek - (aczkolwiek czasami coś gładkiego, cielistego w szafie też się przydaje) - wzorki, koronki i soczyste kolory powiększają optycznie biust.

- wybierać modele w wersji plunge lub half cup - czyli mało zabudowane, w których miseczki połączone są ze sobą małym kawałkiem materiału.

- najlepiej według mnie wyglądają modele z pionowo ciętą miseczką (przykładowe foto poniżej - Coranto od Elle Macpherson i Charnos Mosaic).

- dobrze jest również patrzeć na detale typu grubość obwodu pod biustem i ramiączek - często modele stworzone są z myślą o większym biuście, więc nawet w małym rozmiarze mają konstrukcję solidną niczym przęsła mostu nad cieśniną Sund.

Jak widać mając mały biust, nie trzeba wcale nosić wygąbkowanych push-upów, żeby wyglądać swietnie. 

poniedziałek, 11 lutego 2008, katinkova

Polecane wpisy

  • Bramora - nie polecam.

    Skusiły mnie wyprzedaże w irlandzkim sklepie internetowym Bramora. Zapłaciłam, po tygodniu pieniądze wróciły mi na konto, na dodatek zmniejszone przez różnicę k

  • Po co jest ten blog?

    Dziś leniwie przytoczę fragment wymiany zdań pomiędzy dwoma forumowiczkami na Lobby Małobiuściastych . cryptorchid napisała: "To nie jest tak, że kocham p

  • Nietypowy biust i problem ze stanikiem.

    Buszując po sieci, natkęłam się na wypowiedź, która w pełni oddaje typowy stereotyp stanikow-rozmiarowy i popełniany w dobieraniu stanika błąd! Otóż na pewnym f

Komentarze
2011/09/05 23:06:11
Jeśli to na obrazku jest mały biust, to jaki ja mam?! :(
-
2018/04/29 21:27:09
Ja kupuje bieliznę tylko w sklepach online, można je przecież w ciągu wyznaczonego czasu zwrócić. Zazwyczaj sklepy stacjonarne sprzedające biustonosze damskie, mają bardzo mały wybór. Z samym dopasowaniem rozmiarów tez bywa różnie.

Czytaj więcej...