Blog > Komentarze do wpisu

Po co jest ten blog?

Dziś leniwie przytoczę fragment  wymiany zdań pomiędzy dwoma forumowiczkami na Lobby Małobiuściastych .

cryptorchid napisała: "To nie jest tak, że kocham push-upy, ale skoro mi w nich wygodnie i wyglądam dobrze to nie stwarzam sztucznych problemów. [...] I jeśli wejdę do sklepu i taki znajdę, to na pewno przymierzę i jak będzie pasował to kupię. Ale nie mam czasu ani ochoty w bawienie się w zamawianie i odsyłanie, skoro nie widzę takiej potrzeby u siebie."

Tak myśli wiele z Was, nawet jeśli po zmierzeniu się wyjdzie Wam 60F czy 65E, są to rozmiary o których nawet nie słyszałyście, nie mówiąc o zobaczeniu ich w sklepie. Łatwiej uznać to za ekstrawagancję i ciekawostkę, a potem przejść nad tym do porządku dziennego. W końcu sprowadzenie 60F z zagranicy jest trudniejsze, niż kupienie 75A push-upa. 

odpowiedź Maith: "A widzisz? I tu jest właśnie problem. Bo teraz nie możesz wejść i przymierzyć. Czemu? Bo 90% szczuplutkich Polek, tych których prawdziwe rozmiary zaczynają się na 60 czy 65 nie wie o istnieniu takich rozmiarów. A jak nie wie, to weźmie w sklepie to, co jest. Dla sklepu sam zysk - "olewamy klientkę, a ona i tak kupuje, super"

A czemu te dziewczyny nie wiedzą, że mniejsze obwody w ogóle istnieją? Bo w sklepie są od razu odsyłane do kącika z 75A. O przepraszam, w ciągu ostatnich bodaj 2 lat nastąpiła poprawa. Dołożono obwody 70. To dlatego pewnego dnia mogłaś przymierzyć 70B. Dzięki osobom, które walczyły o nie wcześniej. Do wciskania wszystkich małobiuściastych w 1 rozmiar (teraz już w trzy, wow!) dokładane są gratis odpowiednie metody urabiania niepokornych przez zakompleksianie. Za małe? "Zerówek nie sprzedajemy" "Jaki mniejszy obwód? Mniejsze obwody, to dla dzieci są". Biuściaste też są urabiane, tylko innymi tekstami.

Jest tylko jedna skuteczna metoda doprowadzania do tego, żeby pewnego dnia każda Polka trafiając do sklepu z bielizną mogła mierzyć staniki odpowiadające jej rozmiarem. Informowanie dziewczyn o istnieniu odpowiadających im rozmiarów + pokazywanie, co daje dobrze dobrany rozmiar + reagowanie na niekompetentne artykuły w mediach + domaganie się właściwych rozmiarów w sklepach i od producentów.

I ta metoda działa.

Jeszcze 2, 3 lata temu w sklepach nie było nawet obwodów 70, a miseczki kończyły się na D.

W tej chwili, dzięki upowszechnianiu wiedzy wśród samych kobiet:
-są dostępne i produkowane obwody 70,
-jest już w Polsce kilka sklepów stacjonarnych sprzedających obwody 60 i 65 i miseczki do J,
-dwie polskie firmy zaczęły produkować obwody 65, a od tego roku również 60
-nie ma problemów ze znalezieniem w sklepach "nieistniejących" wcześniej rozmiarów jak E czy F.

Te zmiany nastąpiły niedawno, to jest efekt ostatnich 2 lat i ledwie początków działań rozwijających się wówczas dopiero Lobby biuściastych i Stanikomanii. I nastąpiły także dzięki rozwojowi zakupów internetowych (zgodnie z zasadą: nie mierzę złych rozmiarów w sklepie, skoro mogę mierzyć dobre przez internet).

Zobacz, ile się zmieniło przez 2 lata. Nawet tylko w tym roku.
To oznacza, że doprowadzenie do tego, żeby w polskich sklepach takie rozmiary jak np. 60D były normą, to tylko kwestia czasu. Czy dłuższego, czy krótszego, to zależy od nas :)"

Nic dodać, nic ująć. 

Blog mój miał być tylko kilkoma artykułami zawierającymi streszczoną wiedzę o doborze stanika dla kobiet z mniejszym biustem, jednak w ciągu 2 tygodni jego istnienia odwiedziło go 2 tys. unikatowych odwiedzających, a liczba odsłon przekroczyła 10 tys. Jest 9 z kolei wyświetlanym przez Google wynikiem na zapytanie "mały biust". To zobowiązuje i zachęca do kontynuowania tematyki. Dziękuję wszystkim odwiedzającym i polecającym odnośnik do mojego bloga :-)

piątek, 01 lutego 2008, katinkova

Polecane wpisy

  • Pour Moi - Provence underwired bra.

    Provence underwired bra jest całkowicie miękkim, lekko przezroczystym stanikiem na fiszbinach. Dostępny jest w trzech kolorach - białym, czarnym i latte. Jako

  • Jaki stanik na mały biust?

    Przede wszystkim - stanik o właściwie dobranym rozmiarze. Na początek mierzymy się , jeżeli nie jesteśmy czegoś pewne - możemy skonsultować się w Wątku Rozmiar

  • Stanikowy Matrix

    Puk Puk. Weszłaś, moja czytelniczko, na tego bloga. Masz do wyboru dwie pigułki - niebieską i czerwoną. Weźmiesz niebieską pigułkę, a historia się skończy - wyj

Komentarze
2008/02/02 21:20:39
Fajnie, że ten mój wpis wyłapałaś, teraz został uwieczniony i się nie zgubi.

Hehe, czyli na pytanie "Co robiłaś wczoraj" mogę odpowiedzieć - "Pisałam bloga Katinkovej" ;)

I masz rację - to wszystko jest po to, żeby coś się zmieniło :)
A zmiany już się zaczęły.
-
2008/02/05 23:38:25
"jednak w ciągu 2 tygodni jego istnienia odwiedziło go 2 tys. unikatowych odwiedzających, a liczba odsłon przekroczyła 10 tys. Jest 9 z kolei wyświetlanym przez Google wynikiem na zapytanie "mały biust"."
Wow! Katinkova gratuluje tylu czytelniczek:) Ja sama Twój blog uwielbiam. Jest mądry, ciepły i jednocześnie zabawny:) Mam nadzieję na jeszcze wiele notek.
-
2008/02/06 17:17:47
Katinkova! Gratuluję tak wspaniałego przedsięwzięcia, jakim jest ten blog! Opatrzyłam się już troszkę z blogiem Stanikomania! jednak wydaje mi się, że wspaniale byłoby tworzyć blog podobny do niego jednak dla kobitek ze znacznie mniejszym biustem. Zapoznałam się z moim prawdziwym rozmiarem: 65D bądź 60E (wymiary:68/84) i jestem w szoku. Do tej pory najczęściej nosiłam dostępny na rynku 70 B. Kiedy dokładniej sie przyjrzałam mojemu stanikowi, mocniej docisnęłam fiszbiny, okazało się, że biust się wylewa i tworzą się bułeczki! ;( Nie mogę doczekać się przymierzenia odpowiedniego stanika. Kiedy to już nastąpi, na pewno zdam relację :)
-
2008/08/14 17:01:22
Przyłączam się do gratulacji :) Świetny blog, czuję się tu jak u siebie - po prostu przyjazne miejsce. Uwielbiam go czytać. W ogóle "inicjatywa stanikowa" to świetna sprawa, bo jak już napisałam na blogu Kasicy_k: wszystkie kobiety są biuściaste. Tylko nie wszystkie [jeszcze] o tym wiedzą. Ja też do niedawna żyłam w stanikowym matrixie nieświadomości, choć już bliższa jestem PSM, niż dalsza ;D. Ale jak to mówi przysłowie: lepiej późno, niż wcale. Pozdrawiam!
-
2008/09/12 14:33:09
nie wiedzialam gdzie mozna sie dopisac (jestem dop 3 raz na forum)
moze by tak stworzyc jakas petycje oficjalna do producentow bielizny zeby w Poslce w koncu tez pojawily sie rozmiary 65, mowieniem i narzekaniem niewiele zdzialamy niestety:/
zyjemy w koncu w XXI wieku no i jakby nie bylo jestesmy czlonkami UE dlaczego polskie kobiety nie maja warunkow zeby tak jak chocby brytyjki dbac o swoje biusty (wszyscy zachwycaja sie uroda Polek, wiec starajmy sie zeby zawsze tak bylo, uroda to nie tylko ladna twarz ale i figura w tym zadbany biust)

jezeli ktos mialby pomysl jak mozna zaapelowac to piszcie, razem (duza silna grupa-widac po ilosci zalogowanych) mozemy cos zdzialac, a pojedyncze glosy/listy do producentow niestety wiele nie daja, choc czasem lepsze to niz nic!

Czytaj więcej...