Blog > Komentarze do wpisu

Stanikowy Matrix

Puk Puk.

Weszłaś, moja czytelniczko, na tego bloga.

Masz do wyboru dwie pigułki - niebieską i czerwoną. Weźmiesz niebieską pigułkę, a historia się skończy - wyjdziesz z tej strony, uznając że temat ciebie nie dotyczy. Weźmiesz czerwoną pigułkę, a pokażę ci, jak może wyglądać wygodny i dopasowany stanik.

Czym jest Stanikowy Matrix?

To świat rozmiarów biustonoszy, jaki wtłoczono ci do głowy i w jaki wtłoczono twoje piersi.

To świat, w którym biusty dzielą się na A, B, C i D.

To świat, w którym żyjesz w poczuciu, że masz mały, nietypowy biust, a stanik trzeba sobie zwężać i przeszywać, a to, że stanik trzeba poprawiać kilkanaście razy dziennie jest normą.

Podstawowy błąd, jaki panuje w biustonoszowej świadomości ludzi, to to, że istnieje stały, bezwzględny rozmiar każdej miseczki, a przykładowo 70A, 75A, 80A etc różnią się od siebie tylko rozmiarem paska, jaki do tych miseczek jest doszyty.

To bzdura, z powodu której 95% kobiet nosi źle dobrany stanik.

W rzeczywistości, każda miseczka w zależności od obwodu, ma różną wielkość.

Na rysunku poniżej, (ze strony Avokado, dzięki uprzejmości swierszczowej1), widać, jak przykładowo różnią się między sobą miseczki DD. (nowozelandzkie 8DD to polskie 65DD, 18DD to polskie 90DD).

Jak widać, nie ma uniwersalnej miseczki A, B czy DD, a jedna kobieta 'mająca DD' może od drugiej 'mającej DD' mieć czterokrotnie mniejsze piersi. Jaki jest więc sens określania wielkości swoich piersi wyłącznie literką, bez podawania obwodu?

Kolejną istotną rzeczą, jest obwód pod biustem. Jeśli obwód jest odpowiednio ciasno opięty - tak jak na opięte na ciele mamy majtki, biustonosz trzyma się tam gdzie ma się trzymać, a nie jeździ i przesuwa się cały dzień. Jeśli obwód stanika jest dobrze dopasowany, można go nawet nosić bez ramiączek bez przyszywania go do sukienki, żeby nie zjechał w dół.

Najlepszą metodą sprawdzenia, czy obwód twojego stanika jest zbyt luźny, jest zapięcie go z przodu, miseczkami na plecach, w dół - bez zakładania ramiączek! Jeśli tak zapięty stanik możesz jeszcze sporo odciągnąć, lub też wręcz spada - nosisz zły rozmiar stanika. To obwód powinien trzymać stanik na miejscu, a nie ramiączka (ani tym bardziej twój biust)!

Dlatego na pierwszym miejscu ustalania rozmiaru stanika, ustalamy obwód, a od niego liczymy miseczkę.

Chcesz wiedzieć, jak się zmierzyć i jaki jest twój prawidłowy rozmiar? Kliknij tutaj .

Wiele kobiet, które były do tej pory przekonane, że mają A (jakie, na litość, A? 100A jest od 60A objętościowo chyba z 10 razy większe!), otrzymując wynik 60E wyrażają niedowierzanie i zdziwienie. "Eeeee? Co ja wsadzę do Eeeee? Przecież to taka wieeeelka miska!". Tak, jakby to było 90E, to byłaby rzeczywiscie wielka miska, którą można nałożyć na głowę. Ale 60E to zupełnie inny rozmiar. Jeszcze raz spójrzcie na obrazek powyżej.

To że w twoim osiedlowym bieliźniaku są dostępne tylko 3 rozmiary biustonoszy - 75A, 75B i 75C - a na pytanie o 60E sprzedawczyni wytrzeszcza oczy - oznacza tylko i wyłącznie kiepskie zaopatrzenie i ignorancję sprzedawczyń. To, że ona nie ma czegoś w sklepie, nie oznacza, że to nie istnieje. Dla porównania popatrzcie sobie, w ilu na przykład rozmiarach produkowana jest np. Eliza od Panache.

"60E? Takich to nie produkują. Pani weźmie 75A, dobre będzie. Za szerokie pod biustem? Pani se zwęzi." Mamy 20 lat kapitalizmu, a w bieliźniakach scenki jak z komedii Barei.

Na szczęście mamy angielskie sklepy internetowe, gdzie można zamówić sobie na spokojnie różne cudeńka, poprzymierzać na spokojnie w domu, bez strachu że jak "mamy A" i poprosimy o "C", to baba zmierzy nas wzrokiem i wyśmieje, a to co nie pasuje - odesłać i dostać zwrot pieniędzy - co gwarantuje nam polskie i europejskie prawo.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, zweryfikować swój rozmiar, porozmawiać o tym z innymi dziewczynami - zapraszam na forum Lobby Małobiuściastych .

niedziela, 10 lutego 2008, katinkova

Polecane wpisy

  • Pour Moi - Provence underwired bra.

    Provence underwired bra jest całkowicie miękkim, lekko przezroczystym stanikiem na fiszbinach. Dostępny jest w trzech kolorach - białym, czarnym i latte. Jako

  • Po co jest ten blog?

    Dziś leniwie przytoczę fragment wymiany zdań pomiędzy dwoma forumowiczkami na Lobby Małobiuściastych . cryptorchid napisała: "To nie jest tak, że kocham p

  • Nietypowy biust i problem ze stanikiem.

    Buszując po sieci, natkęłam się na wypowiedź, która w pełni oddaje typowy stereotyp stanikow-rozmiarowy i popełniany w dobieraniu stanika błąd! Otóż na pewnym f

Komentarze
scarlet_agta
2008/02/12 20:15:37
Kawał dobrej roboty! :)
-
2008/03/10 09:54:38
też mnie spotkało to zlustrowanie przez panią sprzedawczynię i to nie jeden raz. usłyszałam też tekst (po przymierzeniu kilku biustonoszy i nie kupieniu żadnego, bo nieładnie wyglądały) - "chyba nie do końca nosi pani obwód 70...." hmm.. a noszę 70c/d, przy 180 cm wzrostu i raczej szczupłej budowie.
;)
-
2008/09/22 22:25:59
A czy istnieje szansa kupienia 60E (tak! to dokładnie mój rozmiar!) gdziekolwiek poza allegro w cenie niższej niż 150 zł? Będę wdzięczna za każdą informację! ;-D
Pozdrawiam!!!!
-
2008/12/25 13:36:37
Poniżej 150 zł można choćby w sklepie dopasowana.pl
www.dopasowana.pl/
-
2009/11/30 00:39:35
A mnie kiedys odpowiedzial sprzedawca na 70A : ale to chyba nie dla pani? ;/
-
2011/08/04 21:02:14
jak sie ma 60A to chyba stanik nie jest potrzebny ? 60 cm obwod klatki piersiowej ?????
Ponadto renomowane firmy bielizniarskie trzymaja sie ustalonych miar czy rozmiarow : jesli mam 80D to roznie dobrze moge kupic 85C - "cups" beda takie same. Pamietac tez nalezy, ze stanik zapinamy na pierwsze z trzech haftki - te pozostale sluza nam, gdy stanik juz bedzie troche "znoszony".
-
2011/12/22 23:21:17
Gorzej jak masz taką klatkę piersiową jak ja i trzyma się dobrze tylko na ostatniej haftce. Jestem strasznie drobną kobietą, ale mam dość tej dyskryminacji.

A bez stanika czuję się obleśnie ;x.

Czytaj więcej...